Multimedialna wystawa „Doświadczenie zmartwychwstania” w Jerozolimie

autor: Sylwia Hazboun
wystawa multimedialna w Jerozolimie
Podziel się tym wpisem

Wystawa „Doświadczenie zmartwychwstania” mieści się w Centrum Informacji Chrześcijańskiej (CIC) w Jerozolimie przy Bramie Jafy. Wystawa jest interaktywna, ciekawa oraz dostępna w języku polskim. Dowiedz się więcej o projekcie „Doświadczenie zmartwychwstania”!

Niezwykła wystawa multimedialna w Jerozolimie

Współczesna Jerozolima kryje w sobie wiele archeologicznych tajemnic. Potrafią one wprowadzić w zagubienie niejednego pielgrzyma. Aby połączyć obecny kształt Bazyliki Grobu z informacjami czerpanymi z Ewangelii trzeba poznać cały przekrój historyczny Starego Miasta. Istotne jest również to, jak kolejne okresy wpływały na kształt świątyni. Zarówno Stare Miasto jak i sama Bazylika zmieniała się na przestrzeni wieków, o czym pisałam również w odrębnym wpisie.

Dzięki wystawie można wszystko sobie usystematyzować tak, aby podczas kolejnych wizyt w Bazylice i na Starym Mieście cieszyć się modlitwą zamiast zadawać sobie dziesiątki pytań!

Wystawa „Doświadczenie zmartwychwstania” – cennik, rezerwacje, godziny otwarcia

Osoby indywidualne i grupy do 10 osób: ₪ 30 / osoba (lub 9 USD)

Dla grup od 11 do 45 osób: ₪ 25 / osoba (lub 8 USD)

W celu rezerwacji lub uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z CIC: e-mail exhibition@cicts.org / tel. +972 627 2692 / 2697

Agencje mogą dokonywać rezerwacji bezpośrednio przez system rezerwacji online FPO.

Jednorazowo do pierwszej sali może zostać wpuszczonych maksymalnie 15 osób. Grupy liczące 16 lub więcej osób zostaną podzielone na mniejsze grupy; druga część grupy dołączy po 10 minutach. Regularne oglądanie trwa 42 minuty. Maksymalnie (z trzema małymi grupami) 1 godz. 5 minut.

Godziny otwarcia: poniedziałek – sobota 9:00 – 17:00 po wcześniejszej rezerwacji.

Jak dotrzeć? Wystawa znajduje się na Starym Mieście przy Bramie Jafy (Jaffa Gate, choć warto zwrócić uwagę, że przez niektórych nazywana jest Bramą Hebronu – to to samo miejsce). Należy wejść bramą na teren Starego Miasta i rozglądać za budynkiem Christian Information Center. Wystawa mieści się w tym budynku.

Dostępne języki: angielski, polski, włoski, niemiecki, francuski, hiszpański, portugalski, chorwacki, koreański, chiński, arabski, rosyjski, hebrajski.

Link do wystawy: https://www.cicts.org/en/experience-resurrection


Interesuje Cię Ziemia Święta? Dołącz do naszej listy mailingowej, by otrzymać wyjątkowe treści na temat jej historii oraz chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu!


Podziel się tym wpisem

Czytaj również