Koncerty

autor: Sylwia Hazboun

Zaproś mnie na koncert

Obecnie dzielimy czas między Polską a Betlejem, jednak przez najbliższe dwa lata jesteśmy głównie w Polsce. To doskonały czas, aby podzielić się z Wami medytacyjną muzyką podczas koncertów na żywo!

Wykonuję orientalną muzykę inspirowaną chrześcijaństwem Bliskiego Wschodu.

Moje pieśni to przede wszystkim muzyczna podróż na Bliski Wschód – do Jerozolimy, Betlejem, Nazaretu i na pustynie. Podczas koncertów wykonuję tradycyjne pieśni chrześcijan Bliskiego Wschodu jak i swoje autorskie utwory zachowane w stylistyce muzyki orientalnej.

Wykonuję między innymi śpiewaną modlitwę Ojcze Nasz w języku aramejskim, będącą do dziś częścią liturgii kościołów orientalnych – syriackich, chaldejskiego, maronickiego i innych.

Posłuchaj jednej z moich pieśni

Terminy koncertów

20.09.2020 – Parafia Trójcy Przenajświętszej w Błędowie

13.09.2020 – Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

12.09.2020 – Wspólnota Betlejem w Jaworznie

06.09.2020 – Parafia św. Franciszka w Sosnowcu

04.09.2020 – Parafia Wszystkich Świętych w Siemoni

08.03.2020 – Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie

01.03.2020 – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie

Często zadawane pytania

Nie mam listy miejsc w Polsce, do których nie pojadę – organizacja koncertu nie zależy w ogóle od miasta, ale od możliwości organizacyjnych w danej miejscowości. Chodzi przede wszystkim o miejsce koncertu (np. parafia, festiwal) oraz kwestie organizacyjne (m. in. pokrycie kosztów dojazdu, nagłośnienia itp). Jeśli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się ze mną!

Pieśni są w całości lub częściowo przetłumaczone na język polski, aby słuchacze mogli nie tylko zachwycić się bogactem melodii, ale rówież treścią utworów. Usłyszeć więc można język aramejski, arabski i hebrajski. Niektóre utwory są w całości po polsku.

W moim repertuarze znajdują się utwory będące częścią liturgii lub tradycji kościołów Bliskiego Wschodu a więc różnych rytów katolickich i prawosławnych.

Wykonuję również pieśni mające swoje źródło w kulturze żydowskiej. Są to zazwyczaj po prostu fragmenty Starego Testamentu.

Ponadto śpiewam swoje autorskie utwory, przede wszystkim inspirowane Słowem Bożym.

Muzyka Bliskiego Wschodu, a w szczególności zaś muzyka chrześcijańska z tamtego regionu jest pełna nostalgii, zadumy, tęsknoty. Zachowuję ten charakter, gdyż uważam, że takie wyciszenie jest nam bardzo potrzebne do modlitwy. Przede wszystkim zaś pragnę, aby moja muzyka przenosiła słuchacza na Bliski Wschód, była muzyczną pielgrzymką do Ziemi Świętej. Orientalne melodie i brzmienie semickich języków pomagają wejść w świat, w którym żył i nauczał Jezus Chrystus.

Tak, koncert może zarówno zostać zorganizowany jako osobne wydarzenie jak i być częścią większego wydarzenia w danym miejscu.

To zależy od kilku czynników:

– Najpiękniej jest wówczas, kiedy zarówno śpiew jak i muzyka grane są w całości lub częściowo na żywo, jednak im więcej muzyków przyjedzie ze mną, tym wyższy koszt koncertu. W wersji minimalnej śpiewam sama, a podkład muzyczny przywożę na dysku przenośnym. Mogę także wystąpić z jednym, dwoma lub trzema muzykami. Szczegóły możemy omówić mailowo lub telefonicznie.

– Nagłośnienie i oświetlenie – jego koszty uzależnione są m. in. od ostatecznego składu zespołu. Zdarza się, że organizator już posiada nagłośnienie, wówczas siłą rzeczy koszty są niższe. W przypadku wykorzystania sprzętu któregoś z członków zespołu lub wypożyczenia sprzętu, koszty te są ponoszone przez organizatora.

– Dojazd, ewentualny nocleg

Powyższe szczegóły możemy omówić podczas indywidualnej rozmowy.

Pieśń Ojcze Nasz w języku Chrystusa,

Moje autorskie pieśni w orientalnym klimacie,

Pieśni Kościołów Bliskiego Wschodu w językach aramejskim i arabskim, częściowo lub w całości przetłumaczone na polski oraz pieśni oparte na Starym Testamencie w języku hebrajskim,

Pieśni na okres Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu, Wielkanocy,

Możesz ich posłuchać tutaj.

Przed koncertem porozmawiamy o dokładnym repertuarze – niektóre utwory są częścią określonych okresów liturgicznych, stąd ostateczna lista utworów może się za każdym razem różnić.

Przez najbliższe dwa lata większość czasu planujemy spędzić w Polsce przed powrotem na stałe do Betlejem. To doskonała okazja, aby odwiedzić  polskie parafie z wyjątkową muzyką medytacyjną! 

Jeśli masz pytania lub chcesz dogadać termin...

Napisz do mnie

lub zadzwoń na numer +48 574 100 312