Fundacja Al-Kalima

autor: Sylwia Hazboun

Blog Dzisiaj w Betlejem działa od 2016 roku. Od marca 2023 działa przy Fundacji Al-Kalima, której głównym zadaniem jest ewangelizacja poprzez treści na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu.

"Al-Kalima" znaczy "Słowo"

Nasza fundacja nosi nazwę „Al-Kalima”, co po arabsku oznacza „Słowo”. Pragniemy ewangelizować właśnie poprzez słowo: treści na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie oraz poprzez muzykę. Poznaj nasze działania!

Nasze działania

Blog Dzisiaj w Betlejem jest źródłem wiedzy na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu. Poznaj głębię wiary poprzez dotknięcie jej bliskowschodnich korzeni!

Jestem obecnie jedyną w Polsce artystką tworzącą muzykę w nurcie chrześcijańskiej muzyki orientalnej. To muzyka inspirowana melodiami Bliskiego Wschodu. Usłyszysz w niej tajemnicze skale arabskie, wschodnie instrumenty oraz języki Bliskiego Wschodu. Odkryj muzykę

O moich najbliższych koncertach dowiesz się na tej stronie.

Listy z Betlejem to specjalna lista mailingowa będąca uzupełnieniem treści na blogu. To specjalny program treści, który pozwala na poznanie Ziemi Świętej i chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu w ciekawy i przystępny sposób. Odbiorcy Listów otrzymują również dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej opowiadań historycznych zanurzonych w realiach Bliskiego Wschodu. Zapis na listę.

Na naszym kanale na YouTube znajdziesz również podcast Rozmowy w Wieczerniku, w którym poznasz historię oraz współczesną sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie, a w szczególności w Ziemi Świętej.

W naszym sklepiku znajdziesz rękodzieło z drzewa oliwnego sprowadzone z Betlejem, kadzidło, kadzielnice i mnóstwo innych! Dokonując zakupów wspierasz działalność Fundacji.

Jesteśmy obecni również w mediach społecznościowych! Znajdziesz w nich migawki z życia chrześcijan na Bliskim Wschodzie i z Ziemi Świętej.

Projekty w 2024 roku

Wydanie książki "Bracia krwi"

Książka autorstwa bp Eliasa Chacoura, której motywem przewodnim jest konflikt arabsko-izraelski z perspektywy rodziny arabskich katolików z Galilei. Wspomnienia bp Eliasa tłumaczymy z j. angielskiego.

Rozwój podcastu Rozmowy w Wieczerniku

Kanał na YouTube to miejsce, gdzie znajdziesz treści na temat historii Ziemi Świętej i chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu – podcast Rozmowy w Wieczerniku oraz chrześcijańską muzykę orientalną inspirowaną Bliskim Wschodem.

Kolejne opowiadania historyczne

Opowiadania są doskonałą szansą do tego, by w ciekawy sposób dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Obecnie opowiadania udostępniane są wszystkim osobom zapisanym na bezpłatną listę mailingową Listy z Betlejem.

Koncerty w polskich parafiach i crowdfunding kolejnej płyty!

Tak, dokładnie! Pora na nową płytę, która znów zabierze Cię na Bliski Wschód do najukochańszych miejsc świętych, które znasz z Pisma Świętego i historii wczesnochrześcijańskiej

 • wydaliśmy pieśń „Jestem jego”
 • uruchomiliśmy podcast Rozmowy w Wieczerniku
 • przetłumaczyliśmy książkę Bracia krwi – premiera w 2024
 • Wysyłaliśmy ciekawe treści w Listach z Betlejem
 • Powstały kolejne opowiadania historyczne (dostęp po zapisie na Listy z Betlejem)
 • byliśmy obecni w polskich parafiach i wspólnotach z koncertami

Jak wesprzeć nasze działania?

Możesz wesprzeć nasze działania i twórczość zostając Darczyńcą naszej Fundacji, zostając naszym stałym Patronem na platformie Patronite lub dokonując zakupów w sklepiku Dzisiaj w Betlejem.

Wspieram Fundację

FUNDACJA AL-KALIMA
ul. Żółkiewskiego 15/13
04-305 Warszawa

Numer rachunku
33 1600 1462 1733 7262 2000 0001

Tytułem: Darowizna na cele statutowe

Pamiętaj, że chcielibyśmy pozostawać w kontakcie z Darczyńcami naszej Fundacji. Koniecznie dołącz do naszej listy mailingowej i jeśli nie otrzymujesz od nas maili, napisz na list@dzisiajwbetlejem.pl. Dzięki temu na pewno otrzymasz wieści o kolejnych inspirujących projektach i muzyce, które stworzyliśmy dzięki Twojemu wsparciu! Zapisz się poprzez stronę https://listyzbetlejem.pl

Patronite

Sklepik

W sklepiku znajdziesz między innymi:

 • płytę „Ojcze nasz”
 • różańce z drzewa oliwnego z Betlejem
 • kadzidło i kadzielnice domowe
 • ikony
 • woski i olejki zapachowe