Fundacja Al-Kalima

autor: Sylwia Hazboun

Blog Dzisiaj w Betlejem działa od 2016 roku. Od marca 2023 działa przy Fundacji Al-Kalima, której głównym zadaniem jest ewangelizacja poprzez treści na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu.

"Al-Kalima" znaczy "Słowo"

Nasza fundacja nosi nazwę „Al-Kalima”, co po arabsku oznacza „Słowo”. Pragniemy ewangelizować właśnie poprzez słowo: treści na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie oraz poprzez muzykę. Poznaj nasze działania!

Nasze działania

Blog Dzisiaj w Betlejem jest źródłem wiedzy na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu. Poznaj głębię wiary poprzez dotknięcie jej bliskowschodnich korzeni!

Jestem obecnie jedyną w Polsce artystką tworzącą muzykę w nurcie chrześcijańskiej muzyki orientalnej. To muzyka inspirowana melodiami Bliskiego Wschodu. Usłyszysz w niej tajemnicze skale arabskie, wschodnie instrumenty oraz języki Bliskiego Wschodu. Odkryj muzykę.

Listy z Betlejem to specjalna lista mailingowa będąca uzupełnieniem treści na blogu. To specjalny program treści, który pozwala na poznanie Ziemi Świętej i chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu w ciekawy i przystępny sposób. Odbiorcy Listów otrzymują również dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej opowiadań historycznych zanurzonych w realiach Bliskiego Wschodu. Zapis na listę.

W naszym sklepiku znajdziesz rękodzieło z drzewa oliwnego sprowadzone z Betlejem, kadzidło, kadzielnice i mnóstwo innych! Dokonując zakupów wspierasz działalność Fundacji.

Jesteśmy obecni również w mediach społecznościowych! Znajdziesz w nich migawki z życia chrześcijan na Bliskim Wschodzie i z Ziemi Świętej.

Projekty w 2023 roku

Produkcja pieśni "Jestem jego"

Pieśń w całości została ułożona z wersetów Pieśni nad Pieśniami. Zostanie nagrana w studiu w Betlejem. Powstanie również wideo. Pieśń będzie kolejnym utworem, w którym usłyszysz bliskowschodnie instrumenty.

Wydanie książki "Bracia krwi"

Książka autorstwa bp Eliasa Chacoura, której motywem przewodnim jest konflikt arabsko-izraelski z perspektywy rodziny arabskich katolików z Galilei. Wspomnienia bp Eliasa tłumaczymy z j. angielskiego.

Rozwój kanału na YouTube

Kanał na YouTube to miejsce, gdzie znajdziesz przede wszystkim ewangelizacyjną muzykę w nurcie chrześcijańskiej muzyki orientalnej, a także inne treści na temat Ziemi Świętej i chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu.

Kolejne opowiadania historyczne

Opowiadania są doskonałą szansą do tego, by w ciekawy sposób dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Obecnie opowiadania udostępniane są wszystkim osobom zapisanym na bezpłatną listę mailingową Listy z Betlejem.

Jak wesprzeć nasze działania?

Możesz wesprzeć nasze działania i twórczość zostając Darczyńcą naszej Fundacji, zostając naszym stałym Patronem na platformie Patronite lub dokonując zakupów w sklepiku Dzisiaj w Betlejem.

Wspieram Fundację

FUNDACJA AL-KALIMA
ul. Żółkiewskiego 15/13
04-305 Warszawa

Numer rachunku
33 1600 1462 1733 7262 2000 0001

Tytułem: Darowizna na cele statutowe

Pamiętaj, że chcielibyśmy pozostawać w kontakcie z Darczyńcami naszej Fundacji. Koniecznie dołącz do naszej listy mailingowej i jeśli nie otrzymujesz od nas maili, napisz na list@dzisiajwbetlejem.pl. Dzięki temu na pewno otrzymasz wieści o kolejnych inspirujących projektach i muzyce, które stworzyliśmy dzięki Twojemu wsparciu! Zapisz się poprzez stronę https://listyzbetlejem.pl

Patronite

Sklepik

W sklepiku znajdziesz między innymi:

  • płytę „Ojcze nasz”
  • różańce z drzewa oliwnego z Betlejem
  • kadzidło i kadzielnice domowe
  • ikony
  • woski i olejki zapachowe