Podsumowanie roku oraz plany bloga Dzisiaj w Betlejem na 2023

autor: Sylwia Hazboun
Podziel się tym wpisem

Witaj! Chciałabym podzielić się z Tobą naszymi planami na kolejny rok oraz podsumować rok 2022.

Zacznijmy więc od tego, co działo się w roku 2022, bo w końcu… przyniósł trochę niespodzianek!

 • Niepewność związana z konsekwencjami wojny w Ukrainie skłoniła mnie, by przesunąć crowdfunding na kolejną płytę

Początkowo planowałam zebrać na nią środki w 2022, a wydać ją na Wielki Post 2023. Tymczasem poczułam, że to jeszcze nie ten czas. Nie chodzi tylko o to, jak potoczą się kolejne miesiące, wzrost cen, inflacja itd., ale także chciałabym, aby kolejna płyta była naprawdę bardzo, bardzo dopracowana, a całości materiału jeszcze nie stworzyłam – a też nie chcę go tworzyć naprędce. Nie przestałam więc tworzyć muzyki i wydawać pojedynczych utworów, jednak na całą płytę postanowiłam dać sobie czas.

 • Wydanie pieśni „Mój kochany”

W Wielkim Poście 2022 miała miejsce premiera utworu „Mój kochany” przy moim akompaniamencie na pianinie. Bardzo się cieszę, że wróciłam do gry na pianinie, a tym bardziej, że udało mi się wydać tę piękną pasyjną pieśń w tłumaczeniu z arabskiego na polski. To z pewnością jedna z najpiękniejszych pieśni na Wielki Post, jakie znam.

 • Premiera mojego debiutanckiego opowiadania „Zapach mirry”

Rok 2022 przyniósł mi próbę literacką, która spotkała się z pozytywnym odbiorem. Pewnego dnia zauważyłam, że nie wszystko, co w bliskowschodnim chrześcijaństwie piękne i głębokie, da się ująć w pieśniach. Sama kocham czytać i przenosić się dzięki lekturze w nowe miejsca, inny czas. Stwierdziłam, że forma opowiadań zanurzonych w realiach Bliskiego Wschodu może być – podobnie jak muzyka – szansą na dotknięcie Bliskiego Wschodu – właśnie poprzez historię, a nie poprzez akademickie podręczniki. Opowiadanie można przeczytać zapisując się na listę mailingową.

 • Wydanie pieśni „Cisza eremity”

Muszę przyznać, że to był cudowny projekt pod każdym względem. Tworzenie pieśni, zanurzenie się w historii wczesnochrześcijańskich pustelników, a potem współpraca z producentem w Betlejem i produkcja klipu na Pustyni Judzkiej – coś cudownego! Mam nadzieję, że pieśń każdego słuchacza na chwilę zabiera tam, gdzie modlił się i pościł sam Jezus Chrystus!

 • Rozwój listy mailingowej, social mediów, sklepiku oraz bloga

Lista mailingowa to moja ulubiona forma kontaktu z odbiorcami. Jest w niej miejsce na coś głębszego, niż migawkowe treści w social mediach. Nie narzekam na social media, gdyż zazwyczaj to tam docieram do nowych odbiorców, jednak nie chcę się na nich tylko zatrzymywać. Nam potrzeba głębi! W 2022 zaczęłam również tworzyć podstronę Książki na naszym blogu, gdzie polecam (lub odradzam) różne książki związane z duchowością chrześcijańskiego Wschodu. Nadal również prowadzimy nasz sklepik, gdzie można kupić różne pamiątki z Ziemi Świętej, moją płytę i nie tylko.


To by było na tyle z podsumowań. Teraz pora na trochę planów i marzeń! W 2023 roku na blogu Dzisiaj w Betlejem planujemy…

 • Zmianę formy działalności z firmy na fundację

W tej chwili sprawa jest w toku i jesteśmy w trakcie rejestracji fundacji. Jak tylko to się wydarzy, zamkniemy firmę i przeniesiemy całą działalność pod szyld fundacji. Powodów tej decyzji jest kilka. Przede wszystkim – firmę założyliśmy dlatego, że tak było łatwiej, a jej celem miało być prowadzenie sklepiku, który z kolei ma pomagać w finansowaniu muzyki. Albowiem muzyka to finansowo sprawa bardzo trudna – z jednej strony jest bardzo droga w produkcji, a z drugiej strony bardzo mało dochodowa. Właściwie to przez większość czasu trzeba do niej dopłacać ? A my i tak chcemy tworzyć, stąd cała inicjatywa bardziej pasuje do formy fundacji. Zależy nam na tym, aby sercem i centrum naszych działań była twórczość, a sklepik był tylko dodatkiem.

Przy okazji dodam, że pomysłów na kolejne działania mamy tyle, że aż nie wiadomo, co wybrać. Dlatego prosimy Cię o wypełnienie ankiety, abyśmy znaleźli wśród nich wszystkich ten, który Tobie najbardziej będzie bliski. Link do ankiety >> TUTAJ <<

Poza tym, wraz ze zmianą formy działalności, większy nacisk położymy na rozwijanie grona Patronów poprzez Patronite tak, aby z czasem móc tworzyć coraz bardziej ambitne projekty. Tak więc już teraz Cię serdecznie zapraszam na naszą stronę na Patronite ?  >>> TUTAJ <<<

 • Tłumaczenie i wydanie książki „Bracia z krwi”

To książka, która pokazuje perspektywę Kościoła Katolickiego (ale nie tylko) na toczący się konflikt w Ziemi Świętej. Oczami chrześcijanina, Araba, w dzieciństwie wysiedlonego ze swojej miejscowości, a w dorosłości kapłana i biskupa walczącego o równość i pojednanie. Wartościowa lektura – uważam, że na polskim rynku wydawniczym powinna być przynajmniej jedna książka pokazująca stanowisko Kościoła na temat konfliktu arabsko – izraelskiego!

 • Wydanie pieśni „Jestem jego” oraz innych muzycznych medytacji – a może to pora na crowdfunding do nowej płyty?

Jeszcze nie wiemy, jak potoczy się przyszły rok – z pewnością dalej pracuję nad płytą i szkoleniem głosu ze stylu arabskiego śpiewu. Przez ten czas jednak mam zamiar i tak tworzyć jak najwięcej, w tym dłuższych medytacji muzycznych do modlitwy (mniej tekstu, więcej muzyki). Poza tym napisałam ostatnio pieśń, która niezmiennie porusza moje serce za każdym razem, gdy ją śpiewam i myślę, że jeśli nie pojawi się płyta, to przynajmniej „Jestem jego” ujrzy światło dzienne. To będzie coś pięknego ?

Jednocześnie zależy mi na tym, aby jak najlepiej rozwijać swoje możliwości techniczne tak, abym mogła jak najwięcej utworów nagrywać samodzielnie w domowym studiu. To oczywiście również są koszty (przede wszystkim sprzęt, oprogramowanie muzyczne) – mam nadzieję, że troszkę uda nam się rozbudować nasze możliwości.

 • Oczywiście – kolejne opowiadania oraz rozwój listy mailingowej

„Zapach mirry” spotkał się z pozytywnym odbiorem. Chcę więc pisać więcej opowiadań zanurzonych w realiach wczesnego chrześcijaństwa i dzięki nim zabierać Cię na chwilę na Bliski Wschód poprzez wciągające historie!

 • Koncerty i wystawy w kościołach w Polsce (i nie tylko!)

Mam zamiar w 2023 zagrać kilka koncertów – co ciekawe, również za granicą – to dla mnie kolejny krok w rozwoju! ? Planujemy jednak połączyć któryś z nich również z organizacją wystawy tematycznej na temat chrześcijan w Palestynie i ich życia codziennego. Mam nadzieję, że dojdzie do skutku!

 • No i ostatnie na liście… pierwsze kroki muzyczne dla niepolskojęzycznych odbiorców

Planujemy rozwój kanału na YouTube z orientalną muzyką, ale nie tylko po polsku ? Tutaj z pewnością jeszcze wielkich fajerwerków nie będzie, choćby dlatego, że innych planów jest sporo, a całego bloga prowadzimy po godzinach pracy, niemniej mam takie marzenie, żeby wprowadzając kilka modyfikacji tworzyć również dla niepolskojęzycznych odbiorców.

Dołącz do listy mailingowej, by śledzić nasze działania i otrzymać dostęp do unikatowych treści!


Podziel się tym wpisem

Czytaj również