Grota Mleczna w Betlejem i niezwykła modlitwa o dar potomstwa

autor: Sylwia Hazboun
Podziel się tym wpisem

Grota Mleczna znajduje się zaledwie kilka minut drogi od Bazyliki Narodzenia w Betlejem, jednak to tam według tradycji miała na chwilę zatrzymać się Święta Rodzina tuż po podjęciu decyzji o ucieczce do Egiptu. To niezwykłe miejsce charakteryzuje się niecodziennym kolorem skały – w odróżnieniu od piaskowego koloru kamienia, z jakiego budowane są domu w Ziemi Świętej, skała w Grocie Mlecznej jest… biała.

Święta Rodzina w drodze do Egiptu

Wiąże się to z opowieścią o kropli mleka, którym Maryja karmiła Dzieciątko Jezus. Kropla miała spaść na skałę podczas karmienia, a po tym cała grota stała się biała. Dziś w Grocie Mlecznej znajduje się niezwykły obraz Matki Boskiej Karmiącej (swoją drogą, mój argument dla każdego, kto twierdzi, że nie powinno się karmić piersią w kościele).

Do dziś z Grotą Narodzenia wiąże się bardzo ważna tradycja. Grota bowiem łączy dziś wszystkie rodziny mające trudności z poczęciem dziecka i od wieków modlą się w niej kobiety różnych wyznań o dar potomstwa. Ogromne wrażenie robi również miejsce świadectw, które docierają do Groty z całego świata.

zaświadczenia lekarskie o niepłodności, obok nich… zdjęcia poczętych dzieci

Nie trzeba jednak jechać do Betlejem, by modlić się o dar potomstwa. Proszek ze skały z Groty Mlecznej można bowiem przywieźć do Polski. Nie należy jednak mylić proszku z obrzędami magicznymi. Sensem wszystkiego jest bowiem wiara i wspólna modlitwa o poczęcie dziecka, najlepiej praktykowana przez obu małżonków.

 

Jak się modlić?

Tak o tej praktyce mówią sami Franciszkanie:

Od wieków miejscowe niewiasty tak chrześcijanki jak i muzułmanki pielgrzymują do Groty Mlecznej, aby uprosić dar potomstwa. Niektórzy pielgrzymi biorą ze sobą odłamek skały z i Groty lub proszek kamienny i ofiarują osobom nie mogącym mieć potomstwa.

     Wiara i wytrwała modlitwa przez pośrednictwo Tej, która godna była nosić w swoim łonie Syna Bożego czynią cuda. Jeśli ktoś jest w potrzebie niechaj zmiesza odrobinę proszku ze skały z Groty Mlecznej z matą ilością wody lub mleka. Niech małżonkowie spożyją tak przygotowany roztwór i jeśli są katolikami niech odmówią wspólnie dziesiątkę Różańca św. A rozważając trzecią tajemnicę radosną: „Narodzenie Pana Jezusa w Betlejem” niech modlą się o dar potomstwa. Jeśli są innego wyznania niech po prostu modlą się swoimi słowami do Maryi. Nabożeństwo to można kontynuować przez dłuższy czas. Można je praktykować również indywidualnie.

     Jeśli z pomocą tej pobożnej praktyki doświadczycie łaski i urodzi się Wam dziecko, prosimy aby przesłać do naszego małego Sanktuarium zdjęcie Waszej Rodziny z małym dzieciątkiem jak również świadectwo zaistniałego cudu. 

     Prosimy Was również o łączność w modlitwie za wszystkich małżonków praktykujących to nabożeństwo. Niechaj Bóg Miłosierny przez przyczynę Matki Bożej sprawi, abyście i Wy doświadczyli Jego małych cudów.

 

P.S. Jeśli szukasz proszku, napisz do mnie na list@dzisiajwbetlejem.pl. Czasem przywozimy go do Polski i wówczas mogę Ci go wysłać. Niezależnie od wszystkiego życzę dużo sił, wiary i wytrwałości!

_______________________ 


Podziel się tym wpisem

Czytaj również