Muzyka

autor: admin

Nazywam się Sylwia Hazboun i tworzę chrześcijańską muzykę medytacyjną inspirowaną światem chrześcijan Bliskiego Wschodu. W mojej twórczości znajdziesz bliskowschodnie hymny chrześcijańskie i żydowskie oraz moje autorskie utwory.

Boskie Serce Jezusa

Arabska pieśń chrześcijańska, którą można usłyszeć w kościołach na Bliskim Wschodzie.

Nagrałam ją specjalnie z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Jezusa.

Usłyszysz również fragment w języku polskim.

Sekwencja do Ducha Świętego

To jedna z moich ulubionych pieśni liturgicznych.

Przypomina mi te wszystkie lata, kiedy zbliżało się Zesłanie Ducha Świętego, a ktoś mi mówił – „To zaśpiewasz Sekwencję?” To dzięki śpiewaniu w kościele muzyka zawsze była blisko.

Któż tak jak ja

Aramejska pieśń maryjna. Zakochałam się w jej brzmieniu i melodii.

Język aramejski to ojczysty język Świętej Rodziny. To właśnie tak mogła modlić się Maryja…

Zdrowś Mario po aramejsku

Jak mogło brzmieć pozdrowienie, które Archanioł Gabriel skierował do Maryi?

Pieśń jest moją improwizacją na orientalnej skali muzycznej

Pieśń o miłosierdziu

Pieśń w języku arabskim usłyszałam podczas Mszy online, w której uczestniczyłam z mężem w czasie pandemii. Od pierwszych dźwięków zakochałam się w tej melodii!

Ojcze nasz w języku aramejskim

To jedna z najpiękniejszych pieśni Bliskiego Wschodu. Język aramejski do dziś jest używany przez niektórych chrześcijan Bliskiego Wschodu, którzy przez wieki pielęgnowali tradycję pierwszych wspólnot chrześcijańskich.

Modlitwa św. Efrema Syryjczyka

Św. Efrem jest Ojcem Pustyni – tak nazywamy mnichów z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Żył na terenie obecnej Turcji i Syrii. Pisał wyłącznie w języku syryjskim (jego alfabet widać na ikonie) – będącym jednym z dialektów języka aramejskiego. Jego utwory – w tym homilie i pieśni – byłe dalej tłumaczone na szereg kolejnych języków – w tym arabski, używany dziś powszechnie wśród chrześcijan Bliskiego Wschodu.

Angelic Voice

Długie utwory medytacyjne tworzę… improwizując głosem. Kiedy zacznę, nie wiem, co się wydarzy i jaki będzie efekt. Postanowiłam jednak stworzyć taką dłuższą formę inspirując się wschodnimi utworami medytacyjnymi. Te potrafią trwać godzinami. Wprowadzają w nostalgiczny klimat, są śpiewanym rozważaniem Słowa Bożego, wypełniają domy arabskich chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Wrócę na pewno

Pod koniec marca z powodu pandemii koronawirusa Bazylika Grobu w Jerozolimie została zamknięta dla lokalnych chrześcijan i pielgrzymów. Trzask tych ogromnych drzwi jest bardzo przejmujący… To wszystko zainspirowało mnie do napisania pieśni. Nie dajmy się nabrać na to, że ta swego rodzaju rozłąka ugasi w nas miłość do Boga!

Jerozolimo

Do napisania pieśni „Jerozolimo” zainspirowały mnie słowa z Księgi Barucha (Ba 4, 36-37), które stały się refrenem pieśni. Obecny jest również… Starzec Symeon, Jerozolimczyk z czasów Chrystusa. To on jako jeden z pierwszych rozpoznał Zbawiciela w maleńkim Dzieciątku. Jego historia opisana została w Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 25 – 32).

Shubhu l'haw qulu - Chwała Tobie, Słowo

Aramejskie pieśni i hymny z całą mocą podbiły moje serce. Przenoszą w świat Bliskiego Wschodu, domu Świętej Rodziny. Można powiedzieć, że są jak podróż w czasie. Uwielbiam myśleć, że tę kolędę – tymi słowami – mogła zaśpiewać Maryja tuląc małego Jezusa do snu. A tymczasem kościoły orientalne do dziś zachowują ten niezwykły, bliskowschodni klimat, tak bliski korzeniom naszej wiary.

Dzisiaj w Betlejem w skali molowej

Nostalgiczne melodie Bliskiego Wschodu zapraszają do modlitwy i wyciszenia. Dlatego zdecydowałam się nagrać kolędę „Dzisiaj w Betlejem” – której zawdzięczam nazwę swojego bloga, w skali molowej. Nadało jej to bardziej medytacyjnego charakteru.

Muzyka do medytacji

To moja pierwsza autorska pieśń w medytacyjnym stylu. Pragnę, aby moja muzyka pomagała w modlitwie i wyciszeniu, prowadziła do spotkania z Bogiem. Moją inspiracją jest Bliski Wschód – kolebka naszej wiary.

W Tobie jest światło

Postanowiłam poszukać nowej odsłony tej znanej pieśni – medytacyjnej, pomagającej w skupieniu. 

Melodie Psalmów - melodia żydowska

Melodia tego Psalmu jest jedną z pierwszych melodii w skali orientalnej, jaką poznałam. Dalej czekał na mnie przepiękny i głęboki świat wschodniej muzyki, starodawnych hymnów i brzmienie semickich języków. Od tego wszystko się zaczęło!

Zaproś mnie na koncert