Modlitwa płynąca z serca. Przygotuj się na Boże Narodzenie

autor: admin
0 komentarz

Każdego roku porywa nas wir przygotowań. Przed końcem roku trzeba przecież domknąć tyle spraw, a do tego idą Święta, trzeba kupić prezenty, przygotować choinkę, kolację wigilijną, kilka obiadów i słodkości. Gdzieś między tym wszystkim przemykają wspomnienia z dzieciństwa – tej prawdziwej magii Świąt, a nie tej dzisiejszej komercjalizacji, wszędobylskich reklam i… to wszystko nie tak.

Znam to. Też nieraz kładłam się do łóżka w wigilijną noc z myślą: „To by było na tyle?”

Nie obiecuję, że w tym roku będzie inaczej. To jednak zależy przede wszystkim od Ciebie.

„Adwent” czyli „Czas przyjścia”

A przecież już od dziecka uczymy się, że przed każdym Bożym Narodzeniem jest czas przygotowania. Zapalamy kolejne świece na adwentowym wieńcu – swoją drogą – też masz wrażenie, jakby każda kolejna była zapalana dzień po dniu, a nie co tydzień? Może to właśnie one zamiast przypominać nam, że „To już!” sprawiają wrażenie, że „jeszcze tyle czasu”?

Chciałabym, by w tym roku było inaczej. By nikt z nas nie kładł się spać z myślą, że czegoś nam brakuje, coś nam umyka. Kluczem przygotowań do Świąt powinna być więc modlitwa, wyciszenie, wsłuchanie się w siebie i w Boży głos. Czy te długie wieczory nie są wręcz do tego stworzone?

Każdy chrześcijanin nosi w sobie trochę Wschodu

„Dzisiaj w Betlejem” to miejsce Twojego duchowego rozwoju

I właśnie tym ma być Dzisiaj w Betlejem – miejscem, gdzie przychodzisz, by – jak na pielgrzymce na Bliski Wschód – oderwać się od tego, co wokół. I nieco odmienionym wrócić do tej (czasem męczącej) codzienności. Tu nie znajdziesz sporów i przeciągania liny. Tu odkryjesz korzenie swojej wiary. Może spodoba Ci się na bliskowschodniej pustyni, gdzie niegdyś modlił się sam Jezus Chrystus, a dziś to Ty możesz być sam na sam z Bogiem?

Zapraszam Cię do wykonania tego małego kroku. Już dziś możesz dołączyć do grona osób, które chcą otrzymywać Listy z Betlejem –  specjalny Newsletter, gdzie będę udostępniać Ci moje najlepsze materiały niepublikowane nigdzie indziej (rozważania, muzykę medytacyjną).

Kto nie lubi dostawać listów?

Zaczniemy od serii specjalnych rozważań, które nazwałam „Drogą do Betlejem”. Będą trafiać na Twoją skrzynkę od 17 grudnia przez 9 kolejnych dni – aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Pomogą Ci dodać nieco więcej Bożej obecności do Twoich Świąt. Każdy dzień będzie kolejnym krokiem na Drodze.

Wyrusz w duchową Drogę do Betlejem

A później? Każdy List będzie pełen chrześcijańskich rozważań i muzyki inspirowanej Bliskim Wschodem, które pomogą Ci przeżyć coś duchowego i zbliżyć się do Boga!

Czy chcesz wyruszyć w Drogę? Dołącz do Pielgrzymów pragnących otrzymać wyjątkowe rozważania i muzykę medytacyjną niepublikowaną nigdzie indziej!

0 komentarz

Czytaj również